Biżuteria z topazami – poradnik dla kupujących

Szukasz biżuterii z topazami? Sprawdź topazy.com.pl

Topaz to jeden z najbardziej wytrzymałych minerałów na świecie, przez co jest stosowany do wytwarzania wyrobów ściernych. Poza tym jest też wymieniany wśród najpiękniejszych minerałów, a jego właściwości od lat są cenione przez jubilerów i ich klientów. Może mieć rozmaite kolory – od białego, przez czerwony, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim kamieniem – wydobywa się go tylko w Brazylii, Azji, Afryce oraz na wschodzie Starego Kontynentu. Przez złotników jest zwykle obrabiany szlifem fasetkowym, co nadaje mu niezwykłych walorów wizualnych.

Pierścionki i pozostała biżuteria z topazami

Kolor topazu sprawia, iż jest on wykorzystywany zwłaszcza do wyrobu biżuterii srebrnej – doskonale komponuje się z tym kruszcem. Należy jednak zaznaczyć, iż w sklepach znajdziemy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – oferowane są także modele wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to zazwyczaj kolczyki i naszyjniki, jednak złotnicy wykonują również innego typu ozdoby. Komplet złotych kolczyków z tymi kamieniami to niekiedy koszt około tysiąca PLN, natomiast na srebrne wydamy niekiedy sześć razy mniej.

Gdzie znajdziesz biżuterię z topazami?

Ze względu na ich wygląd, biżuteria z topazami jest bardzo popularna. Chcąc wybrać modele najbardziej trafiające w nasze gusta dobrze zatem wybrać się do paru sklepów – zaś to wymaga dużo czasu. Aby takich problemów uniknąć, warto zdecydować się na zakupy w internecie. Będzie to wyjście znacznie łatwiejsze, a poza tym wchodząc do sieci mamy szansę również znaleźć kolczyki czy naszyjniki w okazyjnych cenach.