Biżuteria z turkusem na specjalne okazje

Więcej o biżuterii z turkusem

Turkus jest jednym z najrzadszych minerałów wydobywanych na świecie. Nic zatem zaskakującego, że często sięgają po niego złotnicy, a biżuteria z turkusem jest dla sporej części kupujących symbolem ekskluzywności. Produkowane bywają z jego użyciem broszki, naszyjniki oraz klipsy, które świetnie komponują się z eleganckimi strojami. Na kolor tego kamienia w szczególnym stopniu wpływa miejsce jego pochodzenia – na przykład turkusy importowane z Iranu są niebieskie, zaś z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak pożądana, że powstały nawet jego sztuczne odpowiedniki – chodzi o chalcedon.

Biżuteria z turkusem – nie tylko wygląd

Warto nadmienić, iż turkus jest ceniony nie tylko z uwagi na wyjątkowe walory wizualne. Według niektórych okazuje się bowiem talizmanem, który zabezpiecza noszącego przed nieszczęściem. Zapewne w ogromnej mierze z tego bierze się popularność biżuterii z turkusem – szczególnie, jeśli mówimy o wisiorkach. Biżuteria z turkusem bywa noszona nie tylko przez klientów zwracających uwagę na tego typu kwestie – po prostu świetnie wygląda.

Jak troszczyć się o biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest dość delikatna, zatem powinniśmy o nią właściwie się zatroszczyć. W szczególności powinniśmy ściągać ją za każdym razem, gdy wykonujemy prace – łatwo wówczas o zarysowania. Należy również zdejmować ją przed prysznicem, bowiem żele i mydła mogą zmatowić powierzchnię turkusu. Gdy nie nosimy biżuterii z turkusem, warto przechowywać ją w pudełku wyściełanym delikatną tkaniną – unikniemy tak zarysowań.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]