Duży wybór wisiorków srebrnych

Potrzebujesz zawieszek? Odwiedź tę stronę

Srebro od lat znajduje się wśród najczęściej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie powinno to zaskakiwać – jest plastyczne, pięknie wygląda, a także cechuje je interesujący refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – surowiec ten okazuje się bardzo czuły, w związku z czym łatwo go uszkodzić. W jaki sposób zatem dbać o srebrne ozdoby?

Mocne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla srebrnych ozdób są szkodliwe. Przez nie surowiec może odbarwiać się i blaknąć. Nie należy więc wykorzystywać ich do czyszczenia ozdób, a w czasie mycia naczyń bezwzględnie powinniśmy ściągnąć noszone wisiorki srebrne lub bransoletki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy znaleźć pudełka wyściełane od wewnątrz delikatnym materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro niezbyt dobrze znosi też styczność z wilgocią i ciepłem, które mogą powodować, że wyblaknie lub zmieni kształt. Zanim schowamy parę ozdób do szkatułki, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je delikatną ścierką lub włożyć do plastikowej torebki.

Wisiorki srebrne – czym je czyścić?

Do pielęgnowania srebra najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli, która świetnie usuwa powstający na powierzchni tego surowca osad. Poza tym odpowiednie będą także alkohol, białko kurze oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii powinniśmy korzystać z delikatnych szmatek – sztywne potrafią uszkodzić fakturę.