Jak robi się topaz mistyczny?

Chcesz kupić mistyczny topaz? Zobacz tu

Niepowtarzalny blask oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, który od dawna cieszy się ogromnym uznaniem entuzjastów ozdób. Choć na początku mogłoby się wydać, iż to odmienny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są efektem odpowiedniej technologii wyrobu – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany działaniu gorąca i powlekany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. To dlatego topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – co wpływa na jego kolor?

Odcienie, jakie ma topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od metalu, z którym jest połączony. Szczególnie często spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje zaś, że kamień przybiera fioletowy odcień, niebieski zaś jest efektem rozgrzania topazu bez jakichkolwiek domieszek. Doskonałe efekty daje stosowanie czystego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Brazylii oraz Azji.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich strojów

Jak przed momentem napisaliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są bardzo doceniane przez jubilerów. Często używają go więc do wyrobu naszyjników, kolczyków i broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie jedynie do wieczorowych strojów – doskonale prezentuje się także na co dzień. Istotna okazuje się także mnogość kolorów, dzięki której prościej możemy wybrać ozdoby do konkretnej kreacji.