Klasyczne i wyszukane srebrne kolczyki

kolczyki, kolczyki srebrne, srebrne kolczyki

Jednymi z najczęściej nabywanych przez panie elementów są bez wątpienia srebrne kolczyki. Pasują na każdą okazję – wyjątkowo huczną i w luźniejszym stylu. Sprawdźmy w czym tkwi sekret, że są tak często wybierane, a także w jakich miejscach możemy je nabyć.

Srebrne kolczyki – które wybrać

Srebrne kolczyki można znaleźć w zróżnicowanych fasonach. Najbardziej modne są delikatne sztyfty, które sprawdzą się na co dzień i od święta, są dyskretne, ale jakże eleganckie. Równie popularne są długie kolczyki, które cudownie wysmuklają szyję. Sprzedawane jako ozdobione kosztownymi kryształkami albo całkowicie proste. Dodatki wyprodukowane ze srebra nie wywołują uczuleń uszu, co nierzadko dzieje się w przypadku błyskotek z tworzyw sztucznych. Najbardziej gustowne kolczyki uzyskano techniką oksydowania, więc wybierając je zweryfikujmy próbę oraz technologię ich produkcji.

Srebrne kolczyki – jak dbać żeby były zawsze jak nowe

Żeby srebrne kolczyki ciągle wyglądały jak nowe, należy umiejętnie je oczyszczać i na bieżąco usuwać śniedź. Powinno się przecierać je codziennie delikatną szmatką wykonaną z miłego w dotyku materiału, stosować specjalne balsamy nabłyszczające, a nieużywane kolczyki przechowywać w przeznaczonych do tego szkatułkach. Nie sprawdzajmy natomiast babcinych technik czyszczenia, typu pasta do zębów czy soda oczyszczona. Takie substancje mocno podrażniają miękką fakturę metalu szlachetnego.

Gdzie kupić srebrne kolczyki?

Ogromny wybór kolczyków znajdziemy na pewno w sklepach internetowych, które oferują szybką dostawę i atrakcyjne wyprzedaże. Poza tym zakupy online to nieprawdopodobny komfort, który zapewne docenią przede wszystkim zapracowane panie domu.