Czym charakteryzują się fliltry dokładne i absolutne?

Zajrzyj na marss.pl/oferta/filtry-absolutne-hepa/filtr-absolutny-hepa-z-separatorami-aluminiowymi/, aby odnaleźć informacje dotyczące hepa h13

Powiedzmy szczerze: jakość powietrza w Polsce kiepska. Pod tym kątem nasz kraj zajmuje jedno z ostatnich miejsc wśród państw Unii Europejskiej. Każdego dnia przekazywane są kolejne raporty o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów PM10 oraz PM2.5 i dlatego też cały czas poszukiwane są efektywne metody, pomagające radzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, szczególnie w pomieszczeniach, w których podtrzymanie sterylności powietrza jest niezwykle ważne (przykładowo w obiektach służby zdrowia).

Filtry dokładne mini-pleat do zastosowań uniwersalnych

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i używane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W systemach wentylacyjnych instalowanych w urzędach, domach lub biurowcach wspaniale sprawdzą się filtry dokładne typu minipleat, które w zależności od klasy są w stanie wyeliminować pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki znajdują się w smogu. Nie są dla nich problemem też większe zanieczyszczenia, jak zarodniki grzybów, spaliny czy sierść zwierząt. Kupując filtry dokładne F7 bądź F9 trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich wydajność, ale również na jakość ich wykonania. Te wytwarzane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa mają ramę z ocynkowanej stali, która charakteryzuje się znaczną odpornością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgotność, temperatura) oraz uszkodzenia. Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego chroniony jest po stronie wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach mini-pleat papier filtrujący złożony jest w małe plisy i wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co sprawia, że filtry te posiadają znaczną żywotność. Filtry minipleat dostępne są w kilkunastu rozmiarach dopasowanych do wymagań każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – sprawna praca w wymagającym środowisku

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są z kolei filtry o stanowczo wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą gwarantują filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a trwała obudowa, również sporządzona z ocynkowanej stali, jest odporna na zmiany temperatury i wilgoć, co pozwala na wydajną pracę w ekstremalnym środowisku (nawet do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry stosowane są wszędzie tam, gdzie trzeba spełnić najwyższe standardy sterylności powietrza, jak przykładowo w przemyśle elektronicznym.

Źródło fotografii – marss.pl.

Dane teleadresowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46