Niezapomniane przeżycia i szkolenia – co oferują organizatorzy wycieczek dla aktywnych

aktywne wakacje dla singli

Wyróżnia się dwa typy ludzi: pierwsi kochają czas wolny spędzać na słodkim lenistwie, a drudzy każdy dzień wolny pragną zaplanować sobie tak, aby zrobić coś nowego, czego dotychczas nie przeżyli. Specjalnie dla takich osób biura turystyczne tworzą interesujące oferty wypraw dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – czy warto w nich uczestniczyć?

Aktywne wycieczki to sumiennie zaplanowane parodniowe wyprawy dla osób, które pragną zobaczyć rozmaite zakątki świata oraz Polski od kompletnie innej strony. Program takich wycieczek jest naładowany fantastycznymi atrakcjami, których przeciętny turysta nie przeżyje z pozycji komfortowego fotela na patio dzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób poszukujących ciekawych doświadczeń to też pierwszorzędna sposobność, żeby przyswoić sobie kolejne umiejętności, bowiem częstokroć wiąże się ze szkoleniami koniecznymi do poznania mechanizmów prawidłowego zachowania się w danym terenie. Na wyprawie w góry dla aktywnych można między innymi dowiedzieć się, jak korzystać z czekana i raków czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się podstawy survivalu, a także tego, jak zachować się w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, a więc np. w razie lawiny. Warto również podkreślić, iż taka wycieczka w góry pełna jest ciężkich wyzwań wymagających zaufania i współpracy pomiędzy uczestnikami, co może skutkować nawiązaniem wieloletnich znajomości.

Wyprawy dla aktywnych to nie tylko góry w Europie

Najpopularniejsze wyprawy, które będą wymagały od nas odpowiedniej wytrzymałości fizycznej, to zwłaszcza wycieczki w góry, w tym również w góry wysokie, a celem są szczyty zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach po górach, ale z odpowiednią kondycją, mogą uczestniczyć np. w trekkingu po Podhalu i zdobyć cztery najważniejsze wierzchołki tego regionu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony oraz Babią Górę. Mogą również odwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiać miejscowe parki narodowe, wulkan Etna i zwiedzą zjawiskowe miasta tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanię. Lecz Stary kontynent to nie jedyne tereny, dostępne dla niedoświadczonych turystów – bez trudu dadzą sobie rade także w czasie wycieczki w Himalaje albo do Namibii.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]