Masz słaby sygnał antenowy? Użyj wzmacniacza DVB-T

wzmacniacz DVB-T

Oglądanie telewizji stało się dzisiaj codzienną czynnością. Na telewizor spoglądamy przy porannej kawie i przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy w TV oglądają dzieci, nastolatki, osoby w średnim wieku i seniorzy. W bogatej ofercie programowej każdy może wyszukać coś odpowiedniego dla siebie. Niestety, czasami sygnał jest tak nikły, że odbiór ulubionego programu jest zwyczajnie niemożliwy. Świetnym rozwiązaniem są w takiej sytuacji wzmacniacze antenowe, do których zalicza się m. in. wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T może okazać się potrzebny?

Powinno się wiedzieć, że jakość sygnału jest tym niższa, im większa odległość oddziela antenę od odbiornika. Do tego jego jakość pogarsza się na każdym kolejnym złączu, co znaczy, że korzystnym wyjściem okazuje się być ograniczenie ilości gniazd antenowych i unikanie sztukowania kabli. Wykorzystanie wzmacniacza to gwarancja tego, że sygnał jest mocniejszy, a w efekcie odbieramy zdecydowanie lepszy obraz. Wzmacniacze montuje się zaraz przed telewizorem albo też zaraz za anteną. Miejsce ich rozmieszczenia uzależnione jest od tego, w jaki sposób skonstruowana jest sieć. Trzeba dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się również w przypadku radia.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są obecnie produkowane?

Wyróżnia się kilka rodzajów urządzeń tego rodzaju. Na ten moment stosować można wzmacniacze kanałowe, pasmowe, masztowe i budynkowe. Wzmacniacz pasmowy jest idealny wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy okazuje się być zbyt słaby. Umieszcza się go bardzo blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy rodzaj wzmacniacza – podbija on sygnał jedynie wybranych kanałów, ale równocześnie efektywnie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy wykorzystywać można wówczas, gdy sieć antenowa charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. To stosowanie właśnie jego poleca się w domkach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a następnie stroi na paru pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]