Skrzynka teletechniczna – bezpieczna i praktyczna

skrzynka teletechniczna, skrzynka telekomunikacyjna

Skrzynki teletechniczne są niezbędne w każdym mieszkaniu – regulują to akty normatywne. W sprzedaży dostaniemy wiele ich rodzajów, których profil musi być dostosowany do różnych warunków. Do czego są potrzebne skrzynki teletechniczne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – przepływ sygnału bezprzewodowego

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być wyprodukowana z wytrzymałego surowca i jednocześnie umożliwiać docieranie sygnałów Wi-Fi. Na rynku znajdziemy kilka kluczowych rodzajów skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna przeznaczona do używania na powietrzu, która musi wytrzymać ingerencje osób niepowołanych, jak również niekorzystne warunki klimatyczne. Następna grupa to skrzynka umieszczona wewnątrz mieszkań, w której zlokalizowane są przewody telekomunikacyjne – na przykład światłowody oraz niezbędne przyłącza sprzętów – modemy TVK, multiswitche. Poszczególne urządzenia można zainstalować np. na rzepy lub tasiemki zaciskowe.

Skrzynka telekomunikacyjna – specjalne zamki

Priorytetowym elementem jest także ochrona przed dostępem osób trzecich do środka szafki. W tym celu służą uniwersalne zamki. Bezpieczeństwo jest niesamowicie ważne ze względu na dzieci. Pamiętajmy też o uporządkowaniu kabli – w tym celu służą specjalne komory. Na rynku znajdziemy wiele modeli szafek – mają one różne rozmiary, dzięki czemu szybko dopasujemy je do indywidualnych potrzeb.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]