Ultra Robotics silniki elektryczne prądu stałego i inne rozwiązania dla przemysłu

silniki elektryczne producent, ultra robotics

Szerokie użycie robotyki w najróżniejszych gałęziach przemysłu oraz automatyzacja procesów magazynowych i logistycznych, narzuca sięgnięcie po efektywne rozwiązania z obszaru sterowania i układów napędowych. Polska firma Ultra Robotics odpowiada na to zapotrzebowanie oferując między innymi dokładne serwonapędy i sterowniki serwomechanizmów od uznanych światowych wytwórców.

Asortyment Ultra Robotics – produkty Harmonic Drive i Eisele Antriebstechnik GmbH

Działająca od ponad dekady na polskim rynku firma Ultra Robotics jest dystrybutorem motoreduktorów (AC, DC i BLDC), silników prądu stałego, a także przekładni planetarnych i falowych wytwarzanych z wysokiej klasy materiałów przez uznanych producentów. W asortymencie Ultra Robotics znaleźć można produkty firmy Harmonic Drive, wytwarzającej dokładne kompaktowe serwonapędy wyróżniające się wysoką żywotnością oraz niezawodnością. Opracowane przez Harmonic Drive przekładnie oraz napędy są stosowane m.in. w produkcji robotów przemysłowych, obrabiarek czy sprzętu medycznego, a ze względu na możliwość ich eksploatacji w najtrudniejszych warunkach środowiskowych, w tym w próżni, korzysta się z nich nawet w kriogenice, lotnictwie i kosmonautyce.

Ultra Robotics jest także dystrybutorem produktów izraelskiej marki ELMO Motion Control, znanej z kompaktowych sterowników serwo na świecie (napędy Platinum Twitter), które charakteryzują się bogatą obsługą informacji zwrotnych, wysoką mocą obliczeniową z dużymi zasobami pamięci i wysoką przepustowością, a ich wydajność oscyluje na pułapie 99% nawet przy najmniejszych gabarytach. Z kolei napędy serwo ELMO Motion Control z linii GOLD doskonale sprawdzają się w skrajnych warunkach środowiskowych, w tym nie tracą funkcjonalności przy szoku termicznym, gdy odchylenie temperatur może wahać się od -40 do +70 stopni Celsjusza, ekspozycji na silne wstrząsy mechaniczne i wibracje, a także przy znacznej wilgotności (nawet do 90-95%).

Polska firma Ultra Robotics ma w ofercie też rozwiązania od Sesame Motor Corp, Positec, Bodine Electric Company i Eisele Antriebstechnik GmbH.

Dane teleadresowe:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]