Czego można dowiedzieć się z raportu danych pozafinansowych?

Raport danych pozafinansowych. Sięgnij po kompleksową pomoc fachowców w tej dziedzinie.

Raporty danych pozafinansowych bywają coraz chętniej tworzone przez różne przedsiębiorstwa. Na ich opracowanie najchętniej decydują się największe marki – państwowe koncerny oraz międzynarodowe firmy, ale docenia się je też w nieco pomniejszych przedsiębiorstwach. Najpopularniejszym typem raportu danych pozafinansowych jest CSR, a więc raport odpowiedzialności socjalnej. Z danych, które są w nim zawarte możemy wyczytać między innymi jakie są proporcje płci na kluczowych stanowiskach kierowniczych, jak istotna jest dla niej troska o przyrodę i w które akcje charytatywne się angażuje. Czemu zatem opłaca się przygotować raport danych pozafinansowych? O czym pamiętać przy jego wydaniu, by przyniósł oczekiwane rezultaty?

Zyski z opublikowania raportu danych pozafinansowych

Na raport danych pozafinansowych warto postawić zwłaszcza z uwagi na postrzeganie korporacji. Wydając raport CSR tworzymy wizerunek firmy odpowiedzialnej, a to rzutuje tak na wzrost ilości klientów, jak i brak trudności z przyznaniem ewentualnych dotacji. Raport danych pozafinansowych również pozwala na stworzenie więzi z lokalnymi społecznościami i władzami, co okazuje się niezwykle ważne dla każdej marki – zarówno niewielkich spółek, jak i ogólnoświatowych holdingów.

Raport danych pozafinansowych – której agencji zlecić?

Stworzenie raportu danych pozafinansowych da oczekiwane efekty jedynie wtedy, kiedy jego dane wydamy w atrakcyjnej wizualnie formie. Dlatego po opracowaniu informacji, warto zlecić przygotowanie publikacji raportu sprawdzonej studiu graficznemu. Dzięki temu potencjalni kontrahenci szybko znajdą wszystkie informacje, a to w dużym stopniu rzutuje na ich opinie o firmie. Pamiętajmy również, iż raport danych pozafinansowych będzie częścią strategii formowania image’u firmy – powinien więc nawiązywać do publikowanych przez nią pozycji reklamowych.

Dane teleadresowe:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]