Kompleksowy skład książek

Zamów skład książek na www.pracowniaregister.pl.

Dawniej zajmował się tym zecer, aktualnie jest przeprowadzany w środowisku wirtualnym. Skład książek nie jest już zajęciem tak długotrwałym, jednak stale wymaga ogromnej dokładności, wiedzy na temat najróżniejszych zasad, a także szerokich zdolności. O co w nim konkretnie chodzi? Komu zlecić takie prace?

Skład książek, a narzędzia

W sieci znajdziemy mnóstwo programów umożliwiających fachowy skład książek oraz innych publikacji. Największym uznaniem szczyci się na pewno Adobe InDesign, z którego korzysta wielu fachowców z branży. Nieco mniej chętnie stosowany jest zaś QuarkXPress. Wymienione programy to rozwiązania komercyjne, jednak stworzona została też bezpłatna opcja – Scribus.

ABC składu książek

Skład książek powinien uczynić tekst jak najbardziej czytelnym – źle sformatowany tekst prędko zmęczy odbiorcę, z uwagi na co ten nie zapozna się z nim w całości. Istotne są także względy estetyczne – publikacja musi dobrze się prezentować. Ogromne znaczenie ma oprócz tego to, jak tekst sąsiaduje z inną zawartością stronicy – obrazami i dekoracjami.

Popularność składu książek

Po tego typu usługi często sięgają redakcje prasy oraz innych publikacji – szczególnie, kiedy są to niewielkie oficyny i nie zatrudniają swoich specjalistów. Znaczenie składu książek zwiększa się również z uwagi na zapotrzebowanie na self-publishing.

Jakim fachowcom zlecić skład książek?

Najlepszym wyjściem będzie zlecenie podobnych prac agencji reklamowej – tego rodzaju firmy używają odpowiedniego oprogramowania, przez co otrzymujemy pewność, że końcowy rezultat w stu procentach nas zadowoli.

Dane teleadresowe:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]