Koszulki z nadrukiem to uniwersalne gadżety firmowe

Koszulki z nadrukiem to nie tylko atrakcyjna metoda promocji różnych podmiotów, ale również niestandardowy pomysł na prezent. Jak można posłużyć się podkoszulkami z nadrukiem? Jakich technologii druku używa się współcześnie do produkcji tego typu gadżetów?

Personalizowane koszulki mają wiele zastosowań

Podkoszulki są często wykorzystywane w marketingu – służą do promocji firm, oferowanych produktów czy wydarzeń. T-shirt z niepowtarzalnym tekstem może być wręczany partycypantom targów edukacyjnych czy też wydarzeń sportowych. Firmowe logo nadrukowane na t-shirt jest czytelne i łatwo przykuwa uwagę ewentualnych odbiorców. podkoszulki z nadrukiem mogą także służyć integracji pracowników organizacji, np. jako element wspólnej identyfikacji nakładany w czasie imprez czy wyjazdów firmowych. Ponadto podkoszulki ze spersonalizowanych nadrukiem można wykorzystać w życiu prywatnym – to wspaniały pomysł na upominek, między innymi z okazji wieczoru kawalerskiego, Dnia Ojca lub imienindnia imienin. Zabawa w gronie przyjaciół oraz rodziny przeniesie się na całkiem nowy poziom, jeśli każdy obecny założy t-shirty z zabawnym napisem.

Techniki nadruku na koszulkach reklamowych – czy są wytrzymałe?

Koszulki reklamowe powstają dzięki zastosowaniu najlepszych technik druku. Przede wszystkim jest nim sitodruk, a więc proces, w którym pojedynczy kolor wzoru jest odwzorowany osobno na siatce, np. metalowej lub z włókien. Potem specjalny barwnik przeznaczony do tekstyliów jest przetłaczany przez ten szablon. Powstałe w tym procesie grafiki bądź teksty są bardzo wytrzymałe – t-shirty można prać wiele razy bez obaw o zrujnowanie nadruku. Sitodruk umożliwia stosowanie praktycznie dowolnej barwy, jak również uzyskanie ciekawych efektów, m.in. gradientów, a ponadto opłaca się wyjątkowo przy znacznych nakładach. Do produkcji gadżetów reklamowych wykorzystuje się też tampodruk, transfer cyfrowy, termodruk i flock. Termotransfer przydaje się do niskich druków – także jednej sztuki! Technologia ta polega na wgrzaniu na tkaninę folii flex lub flock. Również w tym przypadku grafika ma wysoką trwałość.