Wykorzystaj eko gadżety reklamowe w działaniach marketingowych

W ostatnim dziesięcioleciu przedmiot ochrony środowiska przeobraził się w jedną z głównych spraw, omawianych arenie międzynarodowej. Konieczność korekty naszego zachowania związanego z odpowiedzialnym zużyciem surowców, pomału przenika do każdego aspektu życia, również do świata marketingu. Teraz zarówno drobne firmy, jak i ogromne koncerny, aspirują do tego, by być eco-friendly. Swoją troskę o ochronę otaczającego nas świata mogą one zaprezentować klientom w przeróżny sposób, także poprzez użycie w akcjach promocyjnych ekologicznych gadżetów reklamowych.

Ekologiczne gadżety reklamowe – z tekstyliów naturalnych i nie tylko

Eko gadżety to produkty reklamowe, ale wykonane z surowców łatwo degradowalnych albo przetworzonych. Są to też gadżety z tekstyliów bez domieszek tworzyw sztucznych, które są użyteczne i których osoba obdarowana nieprędko wyrzuci. Sprawia to, iż ich użycie w mniejszym stopniu wyrządza szkodę środowisku. Do grupy eko gadżetów reklamowych kwalifikuje się także te towary, które wytworzone są z PP, a więc z polipropylenu. Pomimo, że jest to polimer, łatwo daje się go przetwarzać, a kiedy jest to już niemożliwe, w trakcie jego rozpadu nie są wydzielane niebezpieczne gazy.

Eko gadżety promocyjne – co oferują dostawcy?

Można przypuszczać, iż w ofercie hurtowni nieczęsto natrafia się duży wybór ekologicznych gadżetów reklamowych. To błędne założenie. Już sama oferta odzieży reklamowej jest ogromna – można wykonywać nadruki na t-shirtach z bawełny, w różnych krojach (męskich, dziecięcych oraz damskich), jak również w wielu kolorach. Nadruki reklamowe nanoszone są na jutowe i bawełniane torby, dostępne nie tylko w formie popularnych toreb na zakupy, ale również np. plecaków w kształcie worka. Inne popularne gadżety tego typu to niewątpliwie długopisy, które wytwarza się z bambusa bądź ze zrolowanego papieru, portmonetki, papierowe kubki na gorące napoje, a także ekologiczne puszki z biodegradowalnego PLA.