Bielizna i odzież kompresyjna i ich wpływ na jakość ćwiczeń

Jeśli potrzebujesz bielizny kompresyjnej, koniecznie wejdź na https://sklep-hummel.pl/pl/c/ODZIEZ-I-BIELIZNA-KOMPRESYJNA/280.

O sportowej odzieży termoaktywnej słyszał właściwie każdy, jakkolwiek nie wszyscy spotkali się z definicją „odzież kompresyjna” w odniesieniu do sportu, bowiem ten termin zwykle kojarzony z akcesoriami wykorzystywanymi w medycynie. W tym wpisie przedstawimy tę kategorię odzieży sportowej i opiszemy, jak oddziałuje ona na efektywność treningu osoby, która ją zakłada.

Sportowa odzież kompresyjna – lepsze ukrwienie mięśni i szybsza regenerację tkanek

Odzież i bielizna kompresyjna to wyspecjalizowane wyroby, które mają wiele właściwości korzystnie oddziałujących na komfort ćwiczeń. Po pierwsze, taka odzież mocno przylega do ciała co sprawia, iż oplecione nią mięśnie prędzej się regenerują. Kontrolowany ucisk, jaki daje ta zazwyczaj bezszwowa odzież, przyczynia się do poprawy ukrwienia i dotlenienia tkanek oraz skuteczniejszego usunięcia “zakwasów” ze zmęczonych mięśni. Wysokiej jakości odzież uciskowa jesienią sprawnie uchroni organizm przed zimnem, a w pełni lata nie dopuści do jego przegrzania. Ta własność ubrań kompresyjnych umożliwia stosowanie ich zarówno przez sportowców preferujących treningi outdoorowo, jak i tych ćwiczących pod dachem klubu fitness. Następną bardzo istotną właściwością odzieży i bielizny kompresyjnej jest zdolność ochrony mięśni przed mikrourazami, jako że osłabia ona wibracje oraz wstrząsy mięśni, nagminnie występujące w trakcie treningów o charakterze siłowym.

Poprawnie dopasuj rozmiar odzieży i bielizny kompresyjnej

Odzież kompresyjna zaprojektowana jest głównie do korzystania z niej w trakcie energicznych ćwiczeń. Przykładowo koszulki o właściwościach uciskowych podpierają mięśnie brzucha i pleców, a także umożliwiają należytą wentylację skóry, z kolei spodnie kompresyjne normują pracę mięśni kończyn dolnych, a co za tym idzie pomagają biegaczom osiągnąć lepsze rezultaty. Profesjonalni sportowcy, skupieni na ćwiczeniach mięśni całego ciała chętnie korzystają z kombinezonów kompresyjnych, a przeciętni bywalcy klubów fitness z reguły polegają na zestawie koszulka + legginsy. Sportowe skarpetki bądź getry kompresyjne można ubierać na czas treningów, jednakże zaleca się używać ich raczej bezpośrednio ćwiczeniach, celem szybszej regeneracji mięśni. Kluczowe jest również, żeby poprawnie dobrać rozmiar odzieży bądź bielizny kompresyjnej, tak by nie powodowała zbyt mocnego ucisku, który mógłby niekorzystnie wpłynąć na przepływ krwi. Odzież i bielizna kompresyjna męska oraz damska to produkt, który można zakupić w większości sklepów sportowych.

Dane teleadresowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]