Buty do jazdy konnej – sztyblety czy oficerki?

Chcesz kupić buty jeździeckie? Wejdź na horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24.

Jazda konna z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. W rzeczy samej nie jest to zadziwiające – szczególnie, jeśli zauważa się spore atuty tej dyscypliny sportu. Główne z nich to: poprawienie kondycji, rozwój wszystkich mięśni, a także trening dobrej postury. Poza tym ma dobroczynny wpływ na psychikę: podnosi poczucie odpowiedzialności, wspiera zacieśnianie bliskich relacji oraz redukuje napięcie. Aby jednak całkowicie korzystać z pożytków jeździectwa, powinniśmy odpowiednio wybrać strój i buty jeździeckie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – sztyblety czy oficerki?

Rozróżnia się dwa podstawowe typy butów jeździeckich: oficerki i sztyblety. Drugie sięgają nieco powyżej kostki – są więc zdecydowanie krótsze. Oficerki to natomiast obuwie niezwykle wysokie, sięgające powyżej kolana. Dzięki temu dają ochronę większej powierzchni nogi, redukując ryzyko powstawania sińców i otarć. Sztyblety kosztują taniej od oficerek, jednak nabywając je powinno się pamiętać o tym, żeby zaopatrzyć się też w osłonę na nogi – sztylpy albo czapsy.

Z czego szyje się buty jeździeckie?

W czasie wyboru butów jeździeckich, musimy zwrócić uwagę na tworzywo, z jakiego zostały one wyprodukowane. W sprzedaży znajdziemy obuwie zrobione ze skóry i jej przeróżnych zamienników. Skóra jest bez wątpienia droższa, mimo to warto się ją wybrać ze względu na większą wytrzymałość i umiejętność dopasowania się buta do kształtu stopy właściciela. Lubiane są zwłaszcza buty ze skóry cielęcej, która jest miękka i prawie natychmiast przyjmuje oczekiwany kształt. Skóra bydlęca prezentuje się trochę gorzej, lecz jej niższa cena jest znaczną zaletą.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]