Części zamienne do Citroena – które elementy najczęściej wymieniamy?

Szukasz części Citroen? Odwiedź ten adres.

Citroen to marka ze stuletnią tradycją, od dziesięcioleci lubiana przez rodzimych kierowców. Jej samochody w kraju nad Wisłą są doceniane z uwagi na wysoką dostępność, przystępną cenę i przede wszystkim za dużą ilość warsztatów specjalizujących się w ich serwisowaniu. Największą popularnością cieszą się takie modele jak Jumper, C4, C5, C6, C-Crosser, C-Elysse, Nemo, Xantia, Saxo i Xsara. Oczywiście, podobnie jak pojazdy innych marek, nie są one bezawaryjne, dlatego właściciele samochodów od francuskiego producenta powinni przygotować się na to, iż prędzej czy później będą zmuszeni nabyć części zamienne.

Części zamienne Citroen, które kupujemy najczęściej

To, jakie części z reguły pierwsze odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione przede wszystkim od konkretnego modelu – każdy z nich ma swoją specyfikę, z której powstają inne awarie. W pierwszej kolejności należy na pewno wspomnieć o płynach, które zużywają się w wyniku codziennej eksploatacji pojazdu. Są to najczęściej płyn hamulcowy, czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji, olej silnikowy i płyn chłodniczy. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie należy ignorować, wymagają też elementy układu hamulcowego: klocki i tarcze.

Gdzie wygodnie i niedrogo kupić części do Citroena?

Najodpowiedniejszą opcją są zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, często produkowane w chińskich fabrykach, w niektórych przypadkach charakteryzują się niską jakością, co źle wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Z tej przyczyny właściciele aut Citroen w części zamienne powinni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w sprzedaży podzespołów do francuskich samochodów. Jeżeli w pobliżu żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszelkie niezbędne elementy można nabyć online.

Dane teleadresowe:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]