Drenaż limfatyczny – w jakim celu stosuje się aparaty do presoterapii?

Zamów domowe urządzenie do drenażu limfatycznego na carepump.pl.

Presoterapia to forma masażu, której zadaniem jest usprawnienie krążenia chłonki w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX w. – to zestaw przeróżnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów okrężnych oraz pompujących, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta oraz punktu masażu.

Sprzęt do masażu uciskowego – stymulacja krążenia chłonki

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów często stosowane są aparaty do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne rękawy dzielące się na komory, które nakłada się na obrzękłe ramiona lub nogi. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne komory rękaw uciska kończynę, stymulując tak krążenie limfy. Istnieje mnóstwo wskazań do korzystania z zabiegu masażu limfatycznego. To między innymi obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy). Stosuje się go też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania i jako wsparcie w likwidacji cellulitu. Presoterapia jest również na co dzień wykorzystywana w świecie sportu, w głównej mierze jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.

CarePump – sprzęt do presoterapii do użytku domowego

Szerokie możliwości wykorzystania aparatów do drenażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tych urządzeń. Teraz osoby chętnie stosujące tę metodę terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, za pomocą mobilnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza ilość komór znajdujących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest zabieg presoterapii. Aparaty CarePump są stosunkowo lekkie i nie zabierają wiele miejsca, toteż bez problemu można spakować je w podróż, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być obowiązkowo ustalone z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samodzielnie, gdyż istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to np. niewydolność serca bądź choroby bakteryjne oraz wirusowe, które należy uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]