Główne cechy anteny DVB T

Jeśli potrzebujesz anteny DVB T, zobacz tutaj.

W zdecydowanej większości domów znaleźć można odbiornik TV. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. By jednak telewizor nie stał się bezużytecznym gadżetem, trzeba zainwestować też we właściwą antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w przeróżnych sytuacjach.

Antena naziemna – na jaki typ należy się decydować?

Wybór anten naziemnych jest obecnie naprawdę duży. W sprzedaży znaleźć można pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, jak również anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się aktualnie w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się przede wszystkim prostotą montażu. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w dłoni przyrządy używane przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które dzisiaj oferują nam producenci, charakteryzują się także wyjątkową wytrzymałością na wpływ niekorzystnych czynników atmosferycznych. W związku z tym pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na najwyższym poziomie przez bardzo długi czas.

Antena telewizyjna – co powinno się uwzględnić przy jej zakupie?

Szeroka oferta anten naziemnych sprawiła, że powinno mocno przyłożyć się do wyboru anteny, którą planujemy zastosować. Trzeba pamiętać, że uwagę trzeba zwrócić na szereg czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników błyskawicznie znajdziemy w Internecie. Znaczenie ma również moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać powinno się zawsze ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Ogromne znaczenie ma także to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy też w mieście.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]