Jeździsz na motorze? Poznaj przydatne akcesoria motocyklowe

Szukasz akcesoriów motocyklowych? Odwiedź tę stronę.

Jazda na motocyklu to przyjemność sama w sobie. Istnieją metody na to, żeby przemieszczanie się jednośladem przynosiło jeszcze więcej zabawy, a zarazem było bezpieczne oraz wygodniejsze. Sprawią to stosowne akcesoria, w które każdy kierowca powinien zaopatrzyć swój motor. Wybór takich akcesoriów motocyklowych jest spory i znajdą się tu zarówno produkty, w których najważniejsza jest funkcjonalność, jak i gadżety, które poprawią estetyka motocykla. Omawiamy te najciekawsze i niezmiernie praktyczne.

Akcesoria motocyklowe. Jak osłonić się przed mocnym pędem powietrza?

Im szybciej się poruszamy, tym większy oraz silniejszy nurt powietrza napiera na sylwetkę motocyklisty. Wiąże się to ze sporym dyskomfortem. Mocny wiatr przyczynia się do intensywnego odczuwania chłodu. Rozpędzone powietrze podnosi również poziom hałasu otaczający motocyklistę i powoduje, iż na szybie kasku rozbijają się owady, co dostrzegalnie zawęża widoczność. Podobnym problemom można tymczasem zapobiec instalując owiewkę, która skieruje strumień powietrza w inną stroną.

Inny zalecany sprzęt motocyklowy

Crash pady oraz tank pady

Podróż motocyklem niestety nierozerwalnie związana jest z groźbą wypadku. Spokojny i rozważny styl jazdy w dużym stopniu minimalizuje to niebezpieczeństwo, ale nie niweluje go w pełni. Poza ochroną samego prowadzącego, należy zadbać też o osłonę maszyny. W tym pomogą crash pady oraz tank pady, czyli nieduże moduły, które można zamontować na wielu elementach motocykla (m.in. do tylnej i przedniej osi czy na zbiorniku paliwa). Absorbują one sporą część energii w czasie upadku, a równocześnie chronią lakier przed ewentualnym porysowaniem.

Uchwyt dla pasażera

Motocykliści często przewożący pasażerów muszą zadbać o ich bezpieczeństwo i wygodę. W takim wypadku niezastąpiony okaże się dodatkowy uchwyt dla pasażera, który zagwarantuje mu większą równowagę.

Dane teleadresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]