Kapsułki do ekspresu Nespresso – są do nich zamienniki

Po więcej szczegółów o kapsułki Nespresso zamienniki skieruj się tu.

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najdłużej obecnych na rynku. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu stopniowo zdobywały kolejnych zwolenników. Obecnie jest to marka znana na całym świecie, a urządzenia z tym systemem wykonuje wiele uznanych firm.

Czy są w sprzedaży zamienniki kapsułek Nespresso?

Postanawiając o zakupie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten typ kapsułek wygasł kilka lat temu więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest włoska Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o średniej intensywności, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na mieszance arabiki i robusty. Innym popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku mieszanek robusty i arabiki o nazwach zapożyczonych od włoskich miejscowości, czyli Roma, Firenze, Venezia i Trieste. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty czekolady, palonego drewna czy suszonych owoców. Inni poważani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Anima Del Salvador czy bezkofeinowa Cuore) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Nocciola, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Arabic czy Intense).

Zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso także od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso wytwarza też rodzima firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o intensywnym smaku, np. Ristretto, Intensiva czy Classico Italiano, w tym także kawy aromatyzowane – Carmel, Chocolate, Hazelnut i Vanilla.

Opakowania sprzedawane w większości sklepów zawierają zazwyczaj 10 szt kawy w kapsułkach. Natomiast dla klientów, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów też zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala znacznie obniżyć koszt napoju. W przypadku, gdy kupujący ma obawy, czy wybrany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim wyśle zamówienie winien zwrócić się po dodatkową informację do prowadzącego sklep.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]