Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Dowiedz się, gdzie kupić kaski jeździeckie, wejdź na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, z uwagi znaczną prędkość oraz wysokość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest przede wszystkim głowa dżokeja, która bezwzględnie powinna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jazdy konnej dostępne są 2 typy ochrony na głowę – toczki oraz kaski jeździeckie. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Kaski czy toczki jeździeckie? Co wybrać?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest na ogół wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednakże tak dobrej ochrony jak kask, dlatego wskazany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i posiada certyfikaty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejszą kwestią przy wyborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask winien dysponować odpowiednimi atestami oraz umożliwiać regulację swojego rozmiaru lub być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask nie należy też iść na kompromis. Tym samym, jeżeli w naszej miejscowości nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]