Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

Dowiedz się, gdzie zamówić listwy podłogowe, wejdź na www.balticwood.pl/oferta/listwy

Wydają się mało znaczącym elementem, ale ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają schludne poprowadzenie kabli oraz chronią najniższą część ściany przed pobrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To na pewno wystarczający powód, żeby nie bagatelizować ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC lub MDF

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i świetnie koresponduje ze stylowymi dodatkami bądź meblami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z MDF bądź PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu warto montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i te mogą być wytworzone zarówno z różnych surowców, jak i z litego drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć dostępne są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, jeżeli kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]