Kontener na odpady – dobierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy

Dowiedz się więcej o kontenerze otwartym

Na rynku można nabyć w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, jak również przy składowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednakże mnóstwo typów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one inną konstrukcją i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które materiały można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do specyfiki gromadzonych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak stare płytki parkietowe lub ceramiczne, zdemontowane elementy stolarki otworowej, a także gruz, złom – zazwyczaj używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do przechowywania odpadów w formie półpłynnej lub ciekłej odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady sporych gabarytów

Do składowania ładunków o dużych rozmiarach, które nie są odpadami albo wymagają selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery produkowane są najczęściej dla firm transportowych oraz magazynów.

Dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]