Korzyści ze spożywania soku z kiszonej kapusty i z buraków

Jeśli chcesz zamówić sok z kapusty, koniecznie sprawdź superbutelki.pl.

Produkty fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan ponownie wróciły do menu Polaków. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają także nowe, do tej pory mniej lubiane warzywa oraz owoce. Kiedy mówimy o leczniczych walorach żywności poddanej fermentacji nie można zapomnieć także o napojach takich jak maślanka, kombucza albo rozmaitego typu soki i zakwasy z kiszonych warzyw. Szczególnie te ostatnie zasługują na zainteresowanie – pozwalają prosto i szybko wprowadzić do naszego organizmu witaminy niezastąpione dla jego poprawnego działania.

Sok z kapusty kiszonej i buraków – co w nich się znajduje?

Sok z kapusty kiszonej to napój zawierający masę substancji mających dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Najistotniejszym elementem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za fermentację. Sok z kapusty, ogórków czy inny kwaszonek to też wspaniałe źródło witamin. Godna uwagi jest w szczególności wysoka zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już 150 ml tego napoju ma jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek należy też pić ze względu na obecność witaminy K i P, witamin z grupy B oraz znaczne stężenie soli mineralnych.

Sok z kapusty kiszonej – dlaczego warto go pić?

Sok z kiszonych buraków, ogórków czy kapusty, z powodu zawartości bakterii fermentacji mlekowej pożytecznie oddziałuje na nasz układ odpornościowy oraz pracę jelit. Na domiar tego nagromadzenie witamin poprawia działalność układu nerwowego, zmniejszają symptomy szkorbutu, depresji i cukrzycy, jak również pomagają walczyć z przemęczeniem psychicznym i fizycznym. Po kiszonki winny oprócz tego sięgnąć osoby zmagające się ze schorzeniami układu pokarmowego, takimi jak np. wrzody dwunastnicy lub refluks. Działają one również osłonowo w czasie leczenia antybiotykami i wzmacniają apetyt.

Dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]