Kupujemy kurtkę na motocykl – o czym pamiętać?

Kurtkę na motor zamówisz na www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Odziez-motocyklowa_Kurtki-na-motor-153.html.

Każdy motocyklista wie, że w pełni wygodna jazda na dwóch kółkach jest możliwa jedynie w właściwie dopasowanej do tego odzieży. Z tej przyczyny w garderobie każdego miłośnika motocykli powinna znaleźć się chociaż jedna kurtka na motor z prawdziwego zdarzenia. Oferta sklepów motocyklowych jest dzisiaj nadzwyczaj szeroka, zatem bez większych trudności można kupić zarówno kurtki skórzane, jak i tekstylne, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wybrednych motocyklistów.

Kurtki na motor ze skóry to nadal świetny wybór

Jazda na motorze najczęściej kojarzy się ze skórą i rzeczywiście do dziś kurtki wytworzone z tego surowca uważane są za najodpowiedniejszy wybór pod kątem trwałości oraz jakości, co naturalnie przekłada się również na ich wyższe ceny. Na przekór uniwersalnym skojarzeniom, dzisiaj większość skórzanych kurtek na motor posiada sportowy fason, nie zaś standardowe wzornictwo rodem z filmów drogi z lat 80-tych. Nie znaczy to, iż nie dostaniemy w sklepach dla motocyklistów kultowych ramonesek.

Niewątpliwym atutem kurtek motocyklowych wykonanych ze skóry jest przede wszystkim ich ogromna wytrzymałość na wytarcie, toteż w razie upadku kierowcy na jezdnię dają mu większą protekcję. Do kręgu mitów powinno się też odłożyć już przekonanie, iż kurtka ze skóry jest ciężka i mało elastyczna – te uszyte z skóry owczej czy nubuku niedużo różnią się pod tym kątem od kurtek tekstylnych wykonanych z cordury czy meshu.

Na co zwrócić uwagę kupując kurtkę na motocykl?

Kurtka na motor powinna być komfortowa, tym samym najlepiej jest kupić ją w sklepie stacjonarnym, w którym mamy możliwość ją przymierzyć. Tylko tak uzyskamy pewność, iż kurtka jest dobrze dobrana do naszej sylwetki. Jednakże kupowanie kurtki motocyklowej w sieci to także dobra alternatywa, o ile nabyło się wcześniej już podobną odzież od wybranego producenta albo dobrze zna się swoje wymiary. Kurtka na motor musi przylegać do ciała, ale nie może ograniczać jego ruchów. Przymierzając kurtkę wysuń ramiona na wprost pozorując, iż chwytasz kierownicę. Jeśli rękawy zachodzą za nadgarstki znaczy to, że ten rozmiar jest za duży. Zbyt duża kurtka na motor podnosi prawdopodobieństwo kontuzji, gdyż w trakcie upadku protektory mogą przemieścić się względem ciała motocyklisty i w efekcie nie spełnią one swojej misji. Dla optymalnego komfortu zaleca się zwrócić też uwagę, czy kurtka posiada paski korygujące jej szerokość na ramionach, w tułowiu i pasie.

Dane teleadresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]