Montaż shuttersów – w sypialni czy może w salonie?

Na skyshutters.pl/realizacje/ zobaczysz przykłady z wykorzystaniem shuttersów w sypialni.

Szatersy (shutters), czyli dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się zazwyczaj z wnętrzami zaaranżowanymi w stylu afrykańskim czy południowoamerykańskim. Jednak ten moduł osłony okiennic można zastosować też w europejskich domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a przy tym wspaniale prezentujące się rozwiązanie, które w wielu przypadkach sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tym momencie żaluzje.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, będą wypełniały dwie funkcje – ozdobną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne znacznie podnoszą walory estetyczne pokoju. Ich lamele są grubsze, co powoduje, że wspaniale poprawiają stylistykę większości okien. Kwestia estetyki jest ważna, gdyż to w salonie przyjmuje się gości oraz spędza się w nim sporą część dnia. Z tego powodu powinno się zadbać, żeby ten pokój nie tylko reprezentatywny, ale równocześnie wygodny. Swoboda wybrania kąta nachylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych wpadających do salonu, co pozwala m.in. na kompletne jego zaciemnienie, jeśli pragniemy zobaczyć coś w telewizji, albo jego lekkie ściemnienie, gdy staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – regulacja temperatury

Swoboda kontroli wnikania promieni słonecznych do pokoju jest z pewnością najistotniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednak także z innego powodu – dzięki nim można efektywnie korygować temperaturę pomieszczeniu, która w dużym stopniu oddziałuje na nasz spokojny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym zimą przez dłuższy czas zatrzymamy w sypialni ciepło, natomiast w trakcie lata łatwiej jest utrzymać w niej niższą temperaturę. Do tego takie okiennice lepiej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to też idealne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osadza się mniej drobinek kurzu aniżeli w fałdkach zasłon, a ich konserwacja jest bardzo łatwa i trwa zaledwie parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie będą prezentować się też w łazience, w pokoju dziecka czy w kuchni.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]