Nie tylko lampy solne – o produktach z soli kamiennej

Nie szukaj już więcej! Tu zamówisz lampę solną.

Nieduże dekoracje z minerałów i kamienia od lat zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozmaitych wycieczek po Polsce, a niekiedy kupujemy tak po prostu, bowiem harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest pomieszczenie. Sporadycznie jednak są to przedmioty funkcjonalne – zazwyczaj służą jako pospolite ozdoby. Minerałem, z którego można jednak zrobić obiekty stosowane każdego dnia, jest sól kamienna. Tworzy się z niej przeważnie lampy, ale nie tylko.

Lampy solne występują w 3 barwach

Lampy solne są estetyczne i bez przeszkód dostosujemy je do aranżacji domu, ponieważ występują w trzech kolorach (białym, szarym, różowym) i w licznych ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, bowiem nie ma kamieni o identycznej siatce krystalizacji i kształtach. Niezmiernie popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się naturalną, nie polerowaną powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rzemieślnicy zajmujący się produkowaniem owych lamp, nadają im regularne kształty, np. piramidy albo sześcianu.

Lampy solne – przy nich skuteczniej się zrelaksujesz

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne wywierają dobroczynne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im przede wszystkim zdolność jonizacji powietrza, czyli produkowania anionów, które równoważą te wyzwalane przez wszechobecna elektronika. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz pomagają w swobodnym oddychaniu m.in. osobom chorym na na alergię czy astmę. Blask, jaki dają tego typu lampy, jest subtelny i uspokajający, zatem rekomenduje się kupienie ich ludziom, którym dokucza brak snu lub stres, ponieważ przy nich można szybciej się uspokoić. Ale z brył soli nie produkuje się jedynie lamp solnych. Robi się z nich także pojemniczki na biżuterię i estetyczne świeczniki, a duże bloki z soli kamiennej wykorzystuje się w gastronomii oraz aranżacji domów.

Dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]