Obuwia sportowego nie zastąpisz zwykłymi butami

Dowiedz się, gdzie kupić buty sportowe, wejdź na https://sklep-hummel.pl/pl/c/OBUWIE-SPORTOWE/265.

Codzienny jogging, trening w klubie fitness czy udział w grach zespołowych wymagają, żeby stosownie zatroszczyć się o stopy. Tych aktywności nie należy na dłuższą metę wykonywać w normalnym obuwiu, stąd tak kluczowe jest zaopatrzenie się w buty sportowe.

Funkcja obuwia sportowego – nie tylko komfort podczas treningu

Gros z nas łączy buty sportowe głównie z wygodą ich użytkowania i atrakcyjnym wyglądem. Nie spostrzegamy ich charakterystycznych cech, jednak instynktowne odczuwamy, iż stopy czują się w nich lepiej. Z tej przyczyny obuwie sportowe nierzadko wykorzystujemy też w trakcie pracy, w szczególności, gdy wykonujemy zawód, w którym długo stoi się albo chodzi – widzimy je na nogach pracowników sklepów, wykładowców i lekarzy. Ale w przypadku sportowców noszenie obuwia zaprojektowanego do uprawiania konkretnego sportu umożliwia im nie tylko osiąganie lepszych wyników, ale także zredukowanie ryzyka ewentualnych urazów. Wysokie buty do koszykówki ochraniają goleń i kostkę graczy od prawdopodobnych kontuzji w czasie wyskoków, podeszwy obuwia do tenisa są dostosowane do ślizgania się po trawiastej i gliniastej powierzchni kortów, korki piłkarskie zapewniają graczom przyczepność i umożliwiają momentalną zmianę kierunku biegu zarówno na sztucznej, jak i naturalnej nawierzchni boiska, tak samo jak obuwie do piłki ręcznej ułatwia bieganie po parkiecie. Buty sportowe są więc lokatą w lepsze rezultaty sportowe i w zdrowie.

Nie zastępuj obuwia sportowego zwyczajnymi trampkami!

Jeżeli dla danej dyscypliny sportu produkuje się dedykowane buty, nie należy zastępować ich zwyczajnymi trampkami. Nawet tak nieskomplikowana czynność jak jogging w niedostosowanym obuwiu z supermarketu może prowadzić do urazów. Nie warto również oszczędzać na butach sportowych – na jego wyższą cenę mają wpływ dekady poświęcone przez firmy na obserwację mechaniki konkretnej dyscypliny sportu oraz ulepszanie technologii produkcji takiego obuwia. Buty uszkodzone czy też noszące silne znamiona zużycia, trzeba tak szybko jak to możliwe wymienić na nowe, ponieważ bez wątpienia nie spełnią one już swoich funkcji, co także może być powodem urazów w trakcie ćwiczeń.

Dane teleadresowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]