Odzież motocyklowa dobrze wygląda i chroni przed obrażeniami

Więcej o ubraniu na motor na https://tinyurl.com/y8zk7pzo.

Nie od dawna wiadomo, iż jazda na motocyklu nie należy do bezpiecznych aktywności. W razie wypadku kierowcę motocykla nie ochraniają pasy i w pełni przyjmuje on na siebie intensywność uderzenia. W związku z tym tak kluczowe dla każdego motocyklisty jest zaopatrzenie się w odpowiednią odzież opracowaną właśnie do tego rodzaju jazdy. Ubranie na motor nie tylko minimalizuje potencjalne obrażenia kierowcy, ale też chroni go przed wiatrem, opadami oraz słońcem, co podnosi komfort jazdy.

Najważniejsza odzież motocyklowe – co koniecznie należy posiadać?

Kompletując odzież na motocykl na początku należy wyposażyć się w kask, bowiem zgodnie z zapisami prawa o ruchu drogowym jego posiadanie jest obligatoryjne, niezależnie od tego czy mkniemy sportowym ścigaczem po ekspresówce, czy jedziemy powolutku na skuterze. Jest to też kluczowy element zabezpieczenia motocyklisty, ochraniający czaszkę przed ranami, które mogą wywołać poważne konsekwencje dla jego zdrowia, a wręcz i życia.

Do protekcji innych części ciała w czasie jazdy jest dużo opcji. Entuzjasta motocykli może skomponować swój ubiór dobierając stosowną spodnie oraz kurtkę zaprojektowane z myślą o jeździe na motorze albo wybrać kombinezon (dwu- ewentualnie jednoczęściowy). W sklepach dla motocyklistów w sprzedaży znajdziemy odzież skórzaną i tekstylną. Bez wątpienia, skóra jest niezmiernie odpornym na zniszczenia materiałem, co nie świadczy o tym, iż ubrania na motor wyprodukowane z tekstyliów chroni słabiej – wykorzystuje się w nich materiały o ogromnej wytrzymałości na otarcia oraz wysokie temperatury. Te części okrycia kierowcy mają przydatne wzmocnienia (slidery) chroniące łokcie, kolana i barki, które w czasie wypadku są wyjątkowo narażone na urazy.

Rękawice, plecaki oraz inne dodatki

Kolejnymi kluczowymi elementami ubrania na motocykl są rękawice i buty. Rękawice w trakcie wypadku ochraniają dłonie przed ciężkimi urazami, bowiem to nimi instynktownie zasłaniamy resztę ciała wyciągając je przed siebie, przez co narażamy je na złamania i głębokie otarcia skóry. Dobrze wobec tego kupić rękawice ze wzmocnionymi elementami chroniącymi wewnętrzną część dłoni i kłykcie. Stosowne buty na motocykl poza tym, iż ochraniają delikatne kości śródstopia, gwarantują też większą przyczepność, a w związku z tym lepszą kontrolę nad masywną maszyną.

W jakie jeszcze części odzieży na motor wypada posiadać? To na pewno plecaki, kominiarki, gogle jeżeli stosujemy kask crossowy, a także dodatkowe ochraniacze, zbroje albo slidery.

Dane teleadresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]