Pozbądź się zarazków z dłoni – żel do dezynfekcji rąk

Kup mydło antybakteryjne.

Na każdym cm2 powierzchni rąk może bytować aż pięć milionów komórek drobnoustrojów. Wiele tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach roznoszą się pasożyty, bakterie oraz wirusy, które powodują bardzo poważne schorzenia. Z tego powodu mycie rąk jest niezbędne. Za pomocą normalnego mydła jesteśmy w stanie jednak pozbyć się ze skóry nie więcej niż do 90 procent drobnoustrojów. Na co dzień to satysfakcjonujący rezultat, jakkolwiek w wielu sytuacjach konieczne będzie skorzystanie z o wiele efektywniejszych środków.

Żel do dezynfekcji rąk – gdzie jest używany

Mydło dezynfekujące znajduje szerokie zastosowanie w różnych sferach życia. Najpopularniejsze jest w placówkach medycznych – gabinetach dentystycznych, przychodniach czy szpitalach. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i znajdującymi się na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk bezsprzecznie powinni sięgać również osoby zatrudnione w gastronomii – zwłaszcza po przyrządzaniu posiłków z mięsa (głównie z drobiu), mleka czy jajek, bo te produkty spożywcze, gdy są surowe, nierzadko są zakażone bakteriami.

Rodzaje środków do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie z dodatkiem związków niszczących komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują również pod postacią płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni, lub dużych, przygotowanych do stosowania w dozownikach ściennych, często posiadających fotokomórkę lub przystosowanych do włączania łokciem.

Dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]