Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Jeśli chcesz kupić szatersy, odwiedź tę stronę.

Projektując wystrój pomieszczenia, rzadko poświęca się zbyt wiele uwagi dekoracji okien. W większości wypadków decyzja pada na klasyczne rozwiązanie, to znaczy firany i zasłony, które niekiedy łączone są z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno zyskujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Na okna, ale także na drzwi szafy – zastosowanie nowoczesnych okiennic wewnętrznych

Najważniejszym atrybutem shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego typu okiennicach wewnętrznych poruszają się, wobec tego można ustawiać je w dowolnej pozycji, zależnie od zachcianek mieszkańców. Producenci wykonują je z drewna, PCV, a także z płyt MDF. Okiennice wewnętrzne shutters instaluje się głównie na oknach, aczkolwiek tak samo dobrze będą się prezentować na drzwiach szafy. Shuttersy to co prawda element okna, który w polskim budownictwie wykorzystuje się nadal sporadycznie, ale większość z nas z pewnością kina lub telewizji, gdyż tego rodzaju okiennice są często stosowane na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w Australii oraz USA.

Ozdobne okiennice shutters świetnie komponują się z licznymi stylami aranżacyjnymi

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko pięknie wyglądają, lecz mają też przydatne funkcje. Dzięki nim można w pasywny sposób regulować użycie energii słonecznej: latem hamować kumulowanie się ciepła w pomieszczeniach, a w zimne – utrzymać je przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów wnętrz i można zainstalować je na większości okien. Wykonuje oraz montuje się je na zamówienie, co skutkuje tym, że są zdecydowanie kosztowniejszym rozwiązaniem niż np. żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom bardzo ciekawy wygląd, zatem podwyższają wartość nieruchomości. Należy również zaakcentować, że shuttersy reguluje się bez pomocy sznurów, co posiadacze psotnych zwierząt oraz rodzice małych dzieci, które przerwać wystające żyłki, uznają zapewne za sporą zaletę.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]