Sterylna czystość w miejscu pracy – środki do dezynfekcji

Środki dezynfekcyjne znajdziesz na verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/dezynfekcja-powierzchni.html.

Specjalistyczne środki antyseptyczne pomagają zachować czystość różnorodnych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są używane? Kiedy należy się w nie wyposażyć?

Środki odkażające – działanie i ich zawartość

Spotykane na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz odkażanie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwa jest likwidacja szkodliwych czynników, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm człowieka i transferować zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne środki są wzbogacone o składniki eliminujące bakterie oraz inne mikroorganizmy. W skład środków do dezynfekcji powierzchni najczęściej wchodzi czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, chlor, alkohol, kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, poliaminy, a także wiele innych komponentów. Do często stosowanych środków należą płyny w sprayu, oleje (np. do narzędzi chirurgicznych), chusteczki do dezynfekcji oraz żele.

Środki antyseptyczne – przeznaczenie

Środki odkażające używane są zawsze tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – na stołówkach, w kuchniach, laboratoriach czy w placówkach medycznych, gastronomicznych. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania toalet, blatów, podłóg, urządzeń sanitarnych, znajdują też zastosowanie przy myciu blenderów, sztućców, maszynek do mięsa, krajalnic oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dopasowanie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Należy zachować ostrożność w szczególności w przypadku nawierzchni ceramicznych – pisuarów, muszli klozetowych czy umywalek.

Dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]