Systemy rynnowe – istotna część konstrukcji dachu

Potrzebujesz rynnien PCV? Sprawdź https://www.regamet.pl/akcesoria-dachowe/

Systemy dachowe tworzy szereg modułów. Wśród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich solidności i komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia wydajne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu kłopotów wynikających z jej gromadzenia się. Nie powinniśmy więc bagatelizować doboru prawidłowych elementów wchodzących w jego skład. To jednak zagadnienie niełatwe i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz wprawy – podobnie jak montaż systemów rynnowych. Co więc powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie zadanie pełnią te systemy? Z jakich części są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Orynnowanie dachu – jakie elementy je tworzą?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z szeregu pomniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnorodnego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka schodząca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu lub pod nim, których rolą jest odprowadzenie wody do kanalizacji. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na granicy dachu – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie najrozmaitszych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a potem do kanalizacji.

Rynny PCV, metalowe albo plastikowe – które kupić?

W asortymencie hurtowników dostępne są orynnowanie dachu wykonane z kilku surowców – m. in z metalu lub plastiku. Które z nich będą najodpowiedniejszym wyborem? To zależy od specyfiki budynku i tego, jak bardzo jest on wystawiony na opady. Decyzję o wyborze konkretnego rozwiązania powinno się więc przedyskutować ze specjalistą.

Dane teleadresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08