Trapez na dach – popularne pokrycie hal magazynowych i wiat

Sprawdź, gdzie zamówić blachę trapezową dachową.

Blachy trapezowe na dach tworzą odporne pokrycie, są ekonomiczne i mogą być wykorzystywane zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i magazynów czy hal produkcyjnych. Dlaczego blacha trapezowa ostatnio bardzo popularna?

Trapez na dach – niedroga i trwała blacha

Nazwa blachy trapezowej pochodzi od jej kształtu – arkusze mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej montażu jest bardzo łatwy – poradzi sobie z tym każda brygada budowlana. Materiał jest ceniony także z uwagi na atuty ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i montaż nie niosą za sobą dużych kosztów. Z uwagi na niską cenę materiału i bezproblemowy montaż, blacha trapezowa jest coraz szerzej stosowana do kładzenia pokryć dachowych i może być doskonałą alternatywą dla kosztowniejszej blachy na rąbek stojący. Rozwiązanie to charakteryzuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową może wytrzymać w dobrym stanie przez kilkanaście lat. Do tego jest bardzo lekki, posiada wysoką wytrzymałość na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie może być położona blacha trapez?

Blacha trapezowa świetnie sprawdzi się jako pokrycie dachu domu jednorodzinnego o prostej bryle, np. w stylu minimalistycznym. Najlepiej wygląda na obiektach z dachem o sporej powierzchni, pasuje zarówno do domów drewnianych, jak i murowanych. Może być również wykorzystywana wszędzie tam, gdzie z przeróżnych okoliczności nie można stosować tradycyjnych dachówek ceramicznych. Blacha trapezowa będzie również bezbłędnie prezentować się jako uwieńczenie hal magazynowych, wiat czy obiektów gospodarczych. Blachy trapezowe na dach dachową należy zamawiać bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy gwarancję, że materiał jest najwyższej jakości i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci oferują bogatą paletę kolorów blach trapezowych, a także akcesoria dodatkowe, m.in. systemy rynnowe.

Dane teleadresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08