Zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo

Więcej o kapsułkach do ekspresu Tchibo Cafissimo.

Technika parzenia kawa w kapsułkach jest znana od schyłku lat 70-tych i pomału zdobywała sobie miliony zwolenników. Ten praktyczny proces pozwala na przyrządzanie kawy wysokiej jakości w wyjątkowo prosty sposób – trzeba umieścić kawę w kapsułce w zasobniku w ekspresie, uzupełnić w nim pojemnik z wodą i już po kilkunastu sekundach można cieszyć się pobudzającym napojem.

Kawy speciality z Kolumbii i Etiopii – zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo

Znamy parę systemów parzenia kawy w kapsułach. Jednym z popularniejszych na świecie jest ten stworzony przez niemiecką firmę Tchibo. Kapsułki Tchibo Cafissimo mają inna formę niż pozostałe, co przez wiele lat narzucało klientom wymóg zaopatrywania się w kapsułki z kawą u jednego dostawcy. Problem ten dotyczył wszelkich systemów kaw w kapsułkach, jednak w ostatnich latach dostępnych jest w sklepach – także w naszym kraju – wiele ich substytutów. Włoski producent Italian Coffee produkuje kapsułki do sporej ilości systemów, w tym także zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo. W systemie Tchibo Cafissimo producent ten posiada linię kaw speciality, innymi słowy tzw. kaw single origin. Ziarna tych kaw cechują się tym, że pochodzą z jednego zbioru, uprawy oraz gatunku. Smak jej naparu jest charakterystyczny, bo uformowało go sporo różnorodnych elementów, m.in. pogoda , która panowała w danym roku. Łączenie tego typu kaw z dodatkami aromatyzującymi bądź mlekiem zabija ich unikatowy nuty smak. Na rynku dostępne są zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo skrywające kawę z ziaren z Nikaragui oraz Kolumbii (arabika), a także Angoli (robusta). W tych ziarnach wyraźnie wyczuwalne są naturalne nuty czekoladowe, kwiatowe i kakaowe.

Zamienniki kapsułek Tchibo – tania każdego dnia

Urządzenia do kawy w kapsułkach sprawdzą się zarówno w biurach lub hostelach, jak i w domu. Koszt napoju w przeliczeniu na jedną porcję nie jest znaczny i najczęściej mieści się w granicy 1,20-1,50 zł. Nietrudno zauważyć, iż taka kawa jest kilkukrotnie tańsza niż tożsamy napój podawany w kafeteriach na mieście lub na stołówkach w biurze. Nowoczesny wygląd i rozsądne ceny ekspresów na kapsułki powodują, iż coraz częściej znajdujemy dla nich w naszych domach. Przy użyciu ich będziemy mogli radować się kubkiem takiej kawy każdego poranka, a jednocześnie zaserwujemy znajomym najlepszej jakości kawę podczas weekendowych spotkań, bez strachu o duże koszty. Jeżeli chcemy kupić zamienniki kapsułek Tchibo sprawdźmy uprzednio czy są kompatybilne z posiadanym przez nas ekspresem.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]