Baseny kąpielowe do użytku domowego

Więcej szczegółów o basenach kąpielowych

Basen kąpielowy niemal zawsze kojarzy się z prestiżem, lecz jest to także ogromna wygoda, sposób na odpoczynek czy na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu więc bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, aby stawiać jedynie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i serwisowane przez zawodowców to pewność ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, przykładowo do salonów spa bądź obiektów sportowych, a także baseny prywatne – przydomowe, wewnętrzne czy ogrodowe. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest zbudowanie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład dotyczące odporności materiałów budowlanych na chemię basenową bądź wilgotności powietrza. Wybór profesjonalistów jest zatem niezbędny do jego budowy.
Poza tym istnieje olbrzymia ilość typów basenów. Można zdecydować się na przeróżne kształty: okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne, płytkie brodziki czy długie baseny typu fast lane, świetne dla miłośników pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są też baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też o obniżonym poziomie wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać proste rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Wspaniale wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co uatrakcyjnia też halę basenową bądź ogród. Świetnym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do relaksu, warto zamontować specjalne schody. Takich możliwości jest jednak dużo więcej – niektóre zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne zaś dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Dane teleadresowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]