Do czego używa się sklejek szalunkowych?

Jeśli potrzebujesz sklejki Kraków, zobacz tu.

Deski szalunkowe to najistotniejszy element konstrukcji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski z drewna lub płyty wykonane z innego materiału, jakkolwiek przeważnie wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc postawić domy z murami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki mają również zastosowanie w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają utworzenie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jest nam potrzebna, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach z reguły wykorzystywane były deski z litego drewna. Te jednak były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały stosownych parametrów – zwykle źle radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny w dzisiejszych czasach wykorzystywana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z różnych gatunków drewna – z reguły z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdziemy różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny często wykorzystywany rodzaj to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeżeli nie możesz kupić

Spółki budowlane posiadają z reguły swoją sklejką szalunkową wraz z częściami pozwalającymi na jej łączenie. Jeżeli jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom na własną rękę, nie ma konieczności zakupu wszystkich elementów szalunków – możemy je wynająć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Prócz samej sklejki szalunkowej, firma oferuje również wynajem innych akcesoriów niezbędnych do postawienia szalunków – między innymi głowic oraz łączników.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]