Podpory szalunkowe i ich rola w budownictwie

Szukasz podpór stropowych? Skieruj się tutaj.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. Jak się ich używa? Dlaczego warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej zastosowanie

Wśród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy typ stosowany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu możliwe jest pokrycie stropu betonem i właściwe jego uformowanie. Znaczącą rolę pełnią również stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezastąpione w trakcie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można używać ich w różnych sytuacjach. Zazwyczaj na rynku dostępne są podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów lub od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się wysoką trwałością, są także łatwe w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są szerokie. Pośród wiodących producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, jak również części wykonywane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na specjalną uwagę zasługują podpory Peri wyróżniające się znakomitą jakością, przemyślaną konstrukcją oraz nowatorskimi rozwiązaniami. Podpory stropowe Peri są dostosowane do używania nawet w niekorzystnych warunkach. Obecnie dużo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – przystępne ceny powodują, że usługi te zyskują na popularności. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]