Wałek nierdzewny – wytrzymały i dobrze wygląda

Więcej informacji o wałku nierdzewnym.

W budownictwie bardzo istotna jest wytrzymałość wykorzystywanych surowców. Właśnie z tego powodu budowlańcy tak chętnie wybierają stal nierdzewną – jest to wszak surowiec naprawdę solidny, a przy tym dość lekki. Ogromne znaczenie mają też jej względy wizualne – dodatek chromu sprawia, iż świetnie zdaje także egzamin jako surowiec do detali dekoracyjnych. Ze stali nierdzewnej wytwarza się najróżniejsze części, jednak najczęściej spotykane są pręty. Dlaczego wałek nierdzewny jest tak przydatny w budownictwie? Do czego służą takie produkty?

Wałek nierdzewny – plusy

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, wałek nierdzewny jest chętnie wybierany przez inżynierów przede wszystkim ze z uwagi na jego solidność. Produkowany jest z domieszką chromu, co sprawia, że nie koroduje także przy ciągłym kontakcie z opadami. Poza tym większość elementów tego rodzaju jest wytrzymała na wpływ kwasów, dzięki czemu mogą być stosowane również w najcięższych sytuacjach.

Wałek nierdzewny – przykłady użycia

Ze względu na ogromną odporność, wałek nierdzewny wykorzystywany jest w najróżniejszych zastosowaniach. Pręty tego typu często stosowane są w budownictwie, jednak zastosowanie tych wyrobów nie ogranicza się wyłącznie do nich. Są stosowane również w motoryzacji, stolarce meblowej i pozostałych dziedzinach gospodarki. Pręty i wałek nierdzewny bywają także używane przez inżynierów hydrotechniki – kontakt z wodą nie powoduje przecież ich korozji.

Dane teleadresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]