Jak się przygotować do trekkingów w Himalajach?

trekkingi Himalaje, wyprawy w góry

Łańcuch Himalajów wraz z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Wpływ na to ma mnóstwo elementów – głównie fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba wspomnieć też o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry stały się areną rywalizacji zawodowych wspinaczy z całego globu. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje też pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie organizuj go sam

Na wstępie należy zaakcentować, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany wierzchołek. Trudności powoduje też samo przygotowanie podróży – kupno biletów lotniczych czy zdobycie pozwolenia i wizy. Tym samym najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących wyjazdy w wysokie okolice. Kolejnym atutem jest opieka zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie mających wprawy w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z jasnych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum lub Himalaje z rzadka postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, że te góry znajdują się poza ich zasięgiem, ponieważ częstokroć przygotowywane są trekkingi wokół takich szczytów jak Manaslu, Everest czy Annapurna. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków i podziwianie nieprzeciętnych widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]