Trekking w Dolomitach – wyprawy w góry dla aktywnych

Na https://www.exploruj.pl/gora/dolomity/ uzyskasz więcej szczegółów o Dolomity trekking.

Miłośnicy czynnego wypoczynku na pewno znają na pamięć nieomal wszystkie trasy trekkingowe w naszym kraju wyznaczonych w Bieszczadach, w Karkonoszach i w Tatrach. Niewątpliwie budzą one zachwyt, lecz osoby chętnie praktykujące ten typ sportu po jakimś czasie pragną poczuć na nowo ekscytację płynącą z wycieczek po mało znanym zakątku świata. Dlaczego więc korzystać tylko z tras w Polsce, skoro można podziwiać oszałamiające widoki we włoskich Dolomitach?

Cechy włoskich Dolomitów

Dolomity, czyli masyw górski położony w całości w północno-wschodniej części Włoch, charakteryzują się dużą liczbą baszt skalnych, stromych turni i skalistych grani, które podczas dnia padającego na nie światła zmieniają swoją barwę. Jest to też jeden z najpiękniejszych masywów górskich naszego kontynentu (jeśli nie na całym świecie!), nic więc dziwnego, iż w 2009 r. dodano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w górach tych występuje wiele urwisk, nadzwyczaj spadziste stoki i kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, wytyczono w nich również sporo bezpiecznych szlaków, z którymi da sobie radę zdecydowana większość turystów uprawiających trekking.

Szczyty Tre Cime i Brenty – co warto zobaczyć na trekkingu w alpejskich Dolomitach?

Początkujących pasjonatów trekkingu niewątpliwie oczaruje wyprawa przez te góry po via ferratach, a więc po trasach zaopatrzonych w stalowe liny zabezpieczające. Harmonogram ekskursji tego typu jest tak skonstruowany, żeby członkowie grupy mieli czas na szkolenie z podstaw asekuracji, a także sposobów poruszania się po takim szlaku. Zaznajomieni z górami i posiadający dobre przygotowanie fizyczne turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po trasie na graniach Brenty, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta może być dla większości osób fizycznie bardzo forsowna, jednak jej uczestnicy niewątpliwie zapamiętają ją przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić także aktywnie zimowe miesiące, przemierzając mniej spadziste tereny na śnieżnych rakietach. Tak można zachwycać się m.in. wierzchołkiem Averau oraz szczytami grupy Dolomiti di Sesto.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]