Uhuru, Mawenzi i Shira – wyprawa na Kilimandżaro

Uzyskaj więcej informacji o Kilimandżaro wycieczka.

Zdobywanie wierzchołków gór to cel licznych globtroterów, którzy kochają nietuzinkowe eskapady. Silnych przeżyć bez wątpienia zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – osiąga prawie 6000 m n.p.m. Podróżników zachęcają w głównej mierze znikające już lodowce, niepowtarzalne widoki, a także możliwość ujrzenia wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku. Masyw tworzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Mawenzi, Shira i Uhuru. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymusza należyte przygotowanie się – ze względu na dużą wysokość realne jest ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, iż dotarcie na wierzchołek masywu stanowi dla turystów trudne zadanie. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie muszą charakteryzować się solidną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez około 7 do 9 godzin dzień za dniem.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko febris flava, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem zaleca się także wyposażyć się w medykamenty zmniejszające niebezpieczeństwo rozwoju malarii. Przed atakiem choroby uchroni także należyta profilaktyka – stosowanie środków odpędzających insekty, a także nakładanie odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A w jaki sposób zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]