Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

Jeżeli ciekawi Cię pełna oferta trekkingów, wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Wyprawy w góry mogą przybierać wiele postaci. Od powolnych przechadzek po łatwych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, całodniowe wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby wziąć udział w tych ostatnich, potrzebna jest praktyka w wędrówkach po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość korzystania ze sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Jakkolwiek w zamian za niejednokrotnie ogromny nakład pracy zyskujemy możliwość kontaktu z dziką przyrodą i podziwiania przepięknych widoków.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni poziom trudności do swojego doświadczenia

Skala trudności jest uzależniona od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Fachowcy wymieniają 3 poziomy trudności pieszych wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeszkodą do zintensyfikowanej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga solidnej kondycji fizycznej i przynajmniej minimalnej praktyki w górach – chociażby w polskich Karpatach. Ostatni stopień to wycieczki dla uczestników ze znakomitą sprawnością, wiedzą z obszaru specyfiki wysokich gór i umiejących używać sprzęt, jak również przyzwyczajonych do niekomfortowych warunków obozowania w czasie kilkudniowej wyprawy.

Trekkingi w Azji i Europie

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce entuzjaści tego typu aktywności w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy w Tatrach. Jeśli natomiast chodzi o pozostałe góry Europy, ogromnym uznaniem szczycą się Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, a także wschodnia część Karpat. Najbardziej obeznane w trekkingu jednostki powinny z kolei sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Himalajach, Andach bądź Karakorum.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]