Do kogo kierowane są kursy modelowania 3D?

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów o modelowaniu 3D.

Świat rysunku bez ustanku przechodzi zmiany i coraz częściej artyści odchodzą od tradycyjnych metod preferując tworzenie swoich prac wyłącznie w tzw. digitalu. Komputery dają twórcom nie tylko swobodę wykonywania ilustracji 2D, ale także modelowania obiektów 3D. Zapoczątkowanie nauki modelowania 3D nie wiąże się w tej chwili znacznymi kosztami – każdy może przecież ściągnąć program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia trójwymiarowych obrazów i animacji, a który zarazem jest w pełni bezpłatny.

Kursy Blender 3D najlepiej w małych grupach

Korzystanie z każdego oprogramowania można przyswoić sobie samemu, jednakże proces ten ciągnie się wtedy dłużej i nierzadko bywa bardzo frustrujący. Właśnie dlatego partycypacja w kursie modelowania 3D przyniesie sporo korzyści przede wszystkim osobom, które dopiero poznają Blender 3D. Oswajanie się z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami czy nakładanie przeróżnych efektów i tekstur na modelowany przedmiot będzie szybsze, jeśli będzie prowadzone pod okiem wykwalifikowanego dydaktyka. Nauczyciel na bieżąco dokonuje korekty projektów tworzonych przez kursanta zwracając uwagę na elementy, które warto poprawić oraz proponując ku temu stosowne drogi. Jak w wypadku każdego kursu dobrze jest, aby przebiegał on w jak najmniejszych zespołach, co da instruktorowi możliwość poświęcenia każdemu uczestnikowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D amatorów jak i profesjonalistów

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest dzisiaj zdolnością pożądaną i poważaną głównie w świecie gier wideo, projektowania i filmu. Znajomość oprogramowania Blender 3D daje tym samym masę perspektyw zawodowych. W trakcie kursu tworzy się pierwsze profesjonalne prace, które potem można bez skrępowania dodać do swojego portfolio. Nie znaczy to natomiast, że kursy modelowania 3D kierowane są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w animacji i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Spory procent uczestników tego rodzaju warsztatów to po prostu artyści i amatorzy chcący odkryć nowe drogi ekspresji lub rozwinąć swoje dotychczasowe umiejętności.

Dane teleadresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]