Malarstwo komputerowe – jakie oprogramowanie jest niezbędne

Photoshop digital painting. Dowiedz się więcej na digitalownia.pl.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od lat usiłują nadążyć za cyfrowym postępem. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi sposobami obecnie nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć zatrudnienie w branży filmowej albo gamingowej, dlatego że te sektory rozrywki do opracowania koncepcji świata przedstawionego i postaci stosują w głównej mierze specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tym mnóstwo młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie sięga po najpopularniejsze programy, używane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Malarstwo komputerowe – jakie programy można stosować?

Istnieje wiele programów używanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo iż został stworzony jako software do retuszu fotografii, szybko został podstawowym oprogramowanie game devów i artystów. Za sprawą sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne podobne programy, jak m.in. Corel Painter, GIMP czy Krita, w których przy zastosowaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przypominające malunki wykonane farbami akwarelowymi, farbami akrylowymi bądź temperą. Digital painting daje twórcom większą wolność – artysta ma możliwość modyfikowania nietrafionych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba wszak kupować!

Kurs Photoshop online to więcej niż tylko nauka podstawowych funkcji oprogramowania

Praktycznie lekcje malarstwa cyfrowego toczy się w porównywalny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Oczywiście pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, aczkolwiek żeby rozwinąć maksymalnie swoje umiejętności, a przy tym poznać ważne techniki wykorzystania pędzli oraz wszelkie funkcje oprogramowania, należy zapisać się na kurs przygotowany przez biegłego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi lekcje malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do różnych kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie tematów jakie analizują takie szkolenia jest rozległe i uczą one znacznie więcej niż tylko najważniejszych funkcji oprogramowania. Istotne jest jednakże, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi skonsultowanie się z twórcą szkolenia.

Dane teleadresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]