Atrakcje turystyczne w Małopolsce – portal nie tylko dla turystów

Co trzeba wiedzieć o pięknych miejscach w Małopolsce?

Pomimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, stąd nieraz ciężko znaleźć coś dla siebie w natłoku wiadomości o bieżących eventach sportowych bądź kulturalnych i ciekawych zabytkach w Małopolsce.

Skąd czerpać rzetelne informacje o ciekawych miejscach w Małopolsce?

Aby przedstawić zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o interesujących miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale także o pokazach i eventach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w serwisie? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce już na stronie głównej dostrzegą mapę, na której w mgnieniu oka znajdą zabytki i muzea, Centra Informacji Turystycznej, jak również kempingi, pensjonaty i hotele zlokalizowane w miastach województwa. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Prócz tego dla tych, którzy z różnorodnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące m.in. zamek na Wawelu, czar parków krajobrazowych i narodowych czy regiony agroturystyczne.

Proste rozmówki i katalog konsulatów – kluczowe informacje dla obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych ciekawych miejscowości. Komunikaty znajdujące się na portalu publikowane są zatem w języku angielskim, ale również w m.in w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim oraz słowackim. Turyści z zagranicy znajdą tu listę konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na terenie Małopolski. Niesłychanie przydatna dla cudzoziemców jest również sekcja Rozmówki, gdzie poznają popularne wyrażenia i sformułowania, które pomogą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie podróży.

Dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego