Portal o urodzie i zdrowiu – jak rozsądnie korzystać z informacji w sieci

Nie przekopuj już Internetu! Blog o zdrowym odżywianiu dla Ciebie odnajdziesz tu.

W sieci można niezmiernie szybko zdobyć informacje na dowolny temat. Internauci mają głównie słabość do pytania w Google o sprawy zdrowotne, częstokroć nawet poprzedzając definitywną decyzję o konsultacji z lekarzem długim przeszukiwaniem sieci w celu własnoręcznego znalezienia odpowiedzi na palący problem. Lecz czy to mądry model stosowania informacji publikowanych na stronach o zdrowiu i urodzie?

Portal o urodzie i zdrowiu nie jest alternatywą dla profesjonalnej konsultacji medycznej

W bezmiarze treści o zdrowiu, zabiegach estetycznych i odżywianiu udostępnianych w internecie jest wiele rzetelnych artykułów przygotowanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez ludzi pasjonujących się tematyką zdrowia i od lat działających w branżach związanych z medycyną. Lecz korzystanie z publikacji zamieszczanych na portalach o urodzie czy zdrowiu nie powinno (a właściwie nie może!) polegać na traktowaniu ich jako alternatywy dla porady lekarskiej. Strona o zdrowym stylu życia, jeśli zapewnia wiarygodnych informacje, może natomiast być wspaniałym źródłem pomocnej wiedzy, która przygotuje użytkownika do sprawnej nawigacji po świecie krajowej służby zdrowia. Artykuł z opisem objawów wskazujących na jakąś z chorób, którą czytelnik u siebie podejrzewa, może później pomóc mu lepiej wyrazić swoje obawy specjaliście. Z kolei poznanie w sieci drobiazgowego opisu zabiegu wyjaśnionego nieskomplikowanym językiem pomoże oswoić pacjenta z przebiegiem przyszłej operacji i zmniejszyć stres przez nią wywołany.

Warto subskrybować portale wiedzy o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl