Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

Usuwanie wirusów ze strony www - usługa na miarę Twoich potrzeb.

WordPress okazał się w minionych latach tak szeroko rozpowszechnionym CMS-em, że ilość witryn oraz sklepówinternetowych tworzonych z jego użyciem szacuje się w tej chwili na miliony. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, że strony tworzone na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zawirusowania strony, konieczne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie usuwanie malware ze strony www?

Ze strony internetowej rozsyłana jest niechciana poczta? Logowanie jest zablokowane? Informacje na stronie zostały podmienione nie przez Ciebie? A może na witrynie znalazłeś odnośniki do obcych Ci adresów? To tylko parę z popularnych objawów alarmujących o zawirusowaniu witryny. W takiej sytuacji niezbędne jest szybka reakcja w celu usunięcia przyczyn infekcji, a w konsekwencji przywrócenia witryny do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania lub po atakach cyberprzestępców warto powierzyć specjalistom od tego rodzaju zadań, gdyż naprawa zainfekowanego WordPressa zazwyczaj wychodzi poza zakres kwalifikacji osób, które każdego dnia zajmują się wyłącznie tworzeniem sklepów i stron www na tym systemie zarządzania treścią.

Czyszczenie malware WordPress – gruntowny przegląd baz danych oraz plików strony

Eksperci zajmujący się usuwaniem malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich czynności naprawczych przeprowadzają kompleksowe sprawdzenie plików i baz danych strony. Analizują kod zainstalowanych na stronie motywów oraz wtyczek, a także pliki htaccess i wp-config. W czasie naprawy zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, redukujące zagrożenie ponownej infekcji. Jeżeli długotrwałe zawirusowanie mogło spowodować włączenie strony do listy wykluczeń (np. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa specjaliści mogą podjąć także konieczne czynności w celu wykreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Odwrócenie wszystkich efektów zainfekowania nie gwarantuje, iż podobny przypadek nie zdarzy się w późniejszym okresie, toteż kluczowe jest regularne aktualizowanie CMS-a i używanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]