Korekta nosa kwasem hialuronowym to nie operacja

Na revitae.com.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/korekta-nosa-kwasem-hialuronowym/ znajdziesz więcej szczegółów o korekcie nosa kwasem hialuronowym.

Nie dalej niż kilka lat wstecz nawet drobna korekta wyglądu nosa kończyła się inwazyjnym zabiegiem z udziałem skalpela. Dziś w licznych przypadkach można uniknąć operacji plastycznej, a to za sprawą wykorzystania alternatywnej metody – korekty nosa kwasem hialuronowym.

Krótki zabieg – korekta nosa kwasem hialuronowym trwa 30 minut

Z pomocą kwasu hialuronowego szybko i prosto da się skorygować małe mankamenty, które nie wymagają ingerencji w tkankę chrzęstną ani kostną nosa. Nie znaczy to jednak, iż efekt takiego modelowania kształtu nosa będzie słabo widoczny! Korzystając z ostrzykiwania kwasem hialuronowym można poszerzyć nos, zlikwidować jego delikatny garbek bądź brak symetrii, a także uwidocznić cofniętą kolumienkę. Takie korekcje, aczkolwiek zdają się nieistotne, mocno oddziałują na całościowe postrzeganie obrysu twarzy. Trzeba zaakcentować fakt, że zabieg korekcji nosa kwasem hialuronowym zależnie od obszaru ostrzykiwania, trwa najczęściej trzydzieści minut i nie wymaga przeprowadzenia wcześniej sporej ilości badań, jak to ma obowiązkowo miejsce przed operacją plastyczną. Modelowanie preparatem kwasu hialuronowego przeprowadza się przy znieczuleniu miejscowym.

Schorzenia, które są przeciwwskazaniem do modelowania nosa kwasem hialuronowym

Fakt, że zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym jest nieinwazyjny nie znaczy, iż pacjent będzie zawsze zakwalifikowany do poddania się mu. Przed wyznaczeniem daty zabiegu konieczna jest konsultacja ze specjalistą, który wykluczy u pacjenta występowanie chorób, stanowiących przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Są to między innymi: choroby ogólnoustrojowe i autoimmunologiczne, podrażnienie tkanki skórnej w miejscu planowanego ostrzykiwania, alergia na substancje zastosowane w wypełniaczu, problemy z krzepnięciem krwi, a u kobiet również ciąża i karmienie piersią.

Należy wiedzieć, iż rezultaty zabiegu korekty nosa preparatem z kwasem hialuronowym, tak jak wszystkie zabiegi estetyczne z wykorzystaniem tej substancji, nie będą trwać wiecznie. Kwas hialuronowy jest z biegiem czasu sukcesywnie metabolizowany przez organizm. Z reguły trwa to od pół roku do roku po przeprowadzeniu korekty.

Dane teleadresowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]